Beko

Рецепти

Сад со тропско смути и чија семе

Сад со тропско смути и чија семе

Дел со здрави и вкусни рецепти креирани за да им помогнат на вашите деца.

Тост со пушен лосос и авокадо

Тост со пушен лосос и авокадо

Мини хамбургери со лосос и хумус од леќа

Мини хамбургери со лосос и хумус од леќа

Вкусно смути за имунитет

Вкусно смути за имунитет

Барови за енергија

Барови за енергија

Врап со пилешко и спанаќ

Врап со пилешко и спанаќ

Ролови од говетско месо за градење на мускули

Ролови од говетско месо за градење на мускули

Бургери со црн грав

Бургери со црн грав

Смути од кокос и боровинки

Смути од кокос и боровинки

Мали залаци замрзнат јогурт

Мали залаци замрзнат јогурт

Колачиња со лимон и кокос

Колачиња со лимон и кокос

Чашки од шпагети и топчиња месо

Чашки од шпагети и топчиња месо

Смути од банана и урми

Смути од банана и урми

Пица со кора од брокула

Пица со кора од брокула

Колачи со ѓумбир

Колачи со ѓумбир

Moćni puding sa bananom i avokadom

Moćni puding sa bananom i avokadom

Ладна супа од тиква и портокал со куркума

Ладна супа од тиква и портокал со куркума

Печено цвекло

Печено цвекло

Милкшејк од кокос, банана и какао

Милкшејк од кокос, банана и какао

Оризови топчиња со кокос ореви и урми

Оризови топчиња со кокос ореви и урми

Смути од бобинки

Смути од бобинки

Леб од банана

Леб од банана

Божиќно лебче

Божиќно лебче

Пита со “cottage” сирење

Пита со “cottage” сирење

Отстоен овес

Отстоен овес

Торта од компири со туна болоњезе

Торта од компири со туна болоњезе

Тарт од спанаќ со кора од сладок компир

Тарт од спанаќ со кора од сладок компир

Зеленчукова лазања со кремасто сирење

Зеленчукова лазања со кремасто сирење

Чоколаден леб со тиквички

Чоколаден леб со тиквички

Смути од кокос

Смути од кокос

Песто паста салата со едамам зрна и пилешко на скара

Песто паста салата со едамам зрна и пилешко на скара

Чашки од месо и јајца

Чашки од месо и јајца

“Caprese” со авокадо пица за појадок со багет

“Caprese” со авокадо пица за појадок со багет

Сад со бобинки, гранола и чија семе

Сад со бобинки, гранола и чија семе

Чија пудинг со цреши и боровинки

Чија пудинг со цреши и боровинки

Здрава ниско калорична пица

Здрава ниско калорична пица

Фалафели печени во рерна со сос од тахини

Фалафели печени во рерна со сос од тахини

Колачи со суво грозје

Колачи со суво грозје

Печен лосос со компир и тенко сечени тиквички

Печен лосос со компир и тенко сечени тиквички

Благи мафини од спанаќ

Благи мафини од спанаќ

Зеленчукова “Frittata”

Зеленчукова “Frittata”

Тортили од карфиол

Тортили од карфиол

Ладна супа од грашок, брокула и тиквичка

Ладна супа од грашок, брокула и тиквичка

Печено пилешко со коренест зеленчук

Печено пилешко со коренест зеленчук

Леб со цели зрна во облик на зајак

Леб со цели зрна во облик на зајак

Здрава пица за брзо оздравување

Здрава пица за брзо оздравување

Супа од турски топчиња месо и тортелини

Супа од турски топчиња месо и тортелини